قالیشویی در تهران

قالیشویی در تهران

امروزه قالیشویی در تهران به سرعت تکثیر می‌شود. از انجا که اکثر مردم به لحاظ کوچک بودن آپارتمان‌ها و خانه‌ها ترجیح می‌دهند ، سفارش قالیشویی خود را به شرکت‌ها بدهند، پیش‌بینی می‌شود این کار رونق بیشتری هم بگیرد. قالیشویی در تهران از دو نظر حایز اهمیت است:یکی انکه قالیشویی با صداقت و امین باشد و دوم انکه کاربلد و ماهر باشد. قالیشویی مهستان خوشبختانه در 35 سال سابقه کاری خود نشان داده است که با بکارگیری نیروهای زبده و ماهر درکار شستشوی قالی و ماشین‌های به روز و مجهز فرش شما را به بهترین نحو ممکن شسته و به شما تحویل می‌دهد. دوم ان که این قالیشویی زیر نظر اتحادیه تهران کار می‌کند و از این نظر دارای اطمینان کامل است.

کارکنان قالیشویی مهستان با آموزشی که شرکت به کارکنان خود داده است؛ یادگرفته اند انواع لکه‌ها را چگونه از فرش پاک نمایند و هنگام کار با فرش چه قبل و چه بعد از شستشو مواظب پارگی،ترک خوردگی و یا تاخوردگی در فرش باشند. اگرچه امروزه شستشوی فرش و ابگیری ان با ماشین انجام می‌شود اما کارهایی هم هست که باید توسط دست انسان انجام شوند.

این کارها قبل از شستشو شامل غبارگیری، جداسازی مواد چسبیده به فرش و لکه گیری است. اگر فرش پاره باشد ترمیم نیز به کارهای قبل اضافه می‌شود. قالی‌ها از آنجا که در مسیر رفت و امد پهن می‌شوند. بعد از چند وقت پر از گرد و غبار می‌شوند. در مهمانی‌ها غذا روی آنها می‌ریزد و حسابی لک می‌شوند و مواد ریز و درشت غذایی لابلای الیاف ان می‌چسبد. وقتی مشتری برای شستشوی قالی به شرکت قالیشویی مهستان زنگ می‌زند و فرش تحویل کارخانه می‌شود، اولین کار کارکنان غبارگیری و جداسازی این مواد از فرش است. سپس با توجه به نوع لکه و نوع حلال ان فرش لکه گیری می‌شود. اقدام بعدی آن است که تعیین شود ایا قالی هنگام شستشو رنگ می‌دهد یانه. اگر رنگ‌های تیره قالی با مواد شوینده مخلوط شده و رنگ بدهند، گل‌های روشن قالی رنگ می‌گیرند و کدر می‌شوند. بنابراین قبل از شستشوی قالی روی یکی از گلها مقداری اب ولرم و ماده شوینده می‌ریزند و بعد از چند دقیقه یک تکه پارچه سفید روی گل می‌کشند اگر پارچه رنگی شد حتما باید از شوینده‌های خنثی‌تری استفاده شود. بعد از شستوی قالی و ابگیری ان توسط دستگاه‌های مجهز کار پهن کردن قالی در افتاب نیز توسط کارگران انجام می‌شود. در هرکدام از این مراحل درصورتی که کارگر مهارت نداشته باشد ، اسیب‌هایی از قبیل تا خوردگی، جدا شدن الیاف و جرخوردگی ممکن است در فرش رخ دهد.

اگر تاکنون از خدمات مهستان بهرمند نشده‌اید، اکنون می‌توانید یکبار برای همیشه با ما تماس بگیرید و بعد از شستشوی فرش خود توسط شرکت قالیشویی مهستان مشتری دائمی ما شوید.

 

اخبار مرتبط

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسنه مطلب :   اخبار
  •   تاریخ انتشار :  1397/10/27