رفوگری

رفوگری

 رفوگری به عمل ترمیم قالی گفته می‌شود.قالی‌ها به مرور زمان دچار برخی عیب‌ها می‌شوند از قبیل ترک خوردگی، بیدزدگی، پارگی، نخ نماشدن و از بین رفتن الیاف بر اثر ساییدگی. رفوگر  می‌تواند تمامی این عیوب را رفع نماید. رفوگر در حقیقت یک هنرمند کامل است. از چله کشی تا بافت و نقشه خوانی، از شناخت نخ تا انواع رنگرزی ، از ترسیم نقشه تا نقشه خوانی هنرهایی است که رفوگر با آن‌ها آشناست و در آن‌ها مهارت دارد. رفوگر ابزار کم و ساده‌ای دارد.اما با همین ابزار اندک هنرهای مهمی را می‌پروراند. قالی بعد از این‌که از زیر دستان رفوگری ماهر بیرون می‌اید در بسیاری مواقع قیمتی نزدیک به قیمت اولیه فرش پیدا می‌کند و در برخی مواقع نیز فقط اندکی با ان تفاوت دارد.

شرکت قالیشویی مهستان با بکارگیری هنرمندان رفوگر کار ترمیم قالی‌های ارزنده شما را بر عهده می‌گیرد. هر فرشی را که مشتریان این شرکت برای شستشو به قالیشویی می‌سپارند ، اگر نیاز به ترمیم داشته باشد با هماهنگی شما حتما ترمیم خواهد شد. رفوگرهای شرکت آماده‌اند تا بهترین هنرشان را به شما ارائه نمایند. فرش‌هایی که دچار نقص شده‌اند معمولا یا نقشهء متقارن دارند و یا غیر متقارن ترمیم قالی‌های متقارن راحت‌تر از قالی‌های نامتقارن است. چرا که نقشه کشی آن قسمت که از بین رفته از روی قسمت سالم ممکن است. اما در قالی‌های قدیمی و ارزشمند که نقش متقارنی ندارند، بعد از چله کشی رفوگر باید خودش با سلیقهء خودش قسمت از دست رفته را طوری ترمیم کند که قالی تفاوتی با نقش اولیه‌اش نداشته باشد. به همین دلیل باید رفوگر با نقشه کشی آشنا باشد.

رفوگر باید نخ را خوب بشناسد، جنس نخ بکار رفته در قالی و رنگ آن نقش مهمی در ترمیم فرش دارد. هنرمندان رفوگر شرکت قالیشویی مهستان با شناخت نزدیک‌ترین رنگ بکار رفته در نخ قالی مشابه آن را در قسمت‌های ترمیمی بکار ببرند. اگر رنگ نخ پیدا نشد رفوگر خودش باید بتواند نخ را رنگ نماید بنابراین رفوگر با رنگرزی نیز اشناست.

اگر بر اثر گذشت زمان و حوادث متفاوت رنگ قسمت‌های متفاوت قالی یکسان نبود، رفوگر می‌تواند با رنگبری طبیعی و یا استفاده از رنگبرهای شیمیایی رنگ قالی را به صورت هماهنگ در اورد.

بنابراین رفوگرها در حقیقت فرشی با کیفیت بهتر و بیشتر از آنچه دریافت کرده‌اند تحویل می‌دهند. اگر مشکلی در فرش ارزشمندتان پیدا شد، نگران نباشید. کافی است با شرکت قالیشویی مهستان تماس بگیرید و قالی خودتان را به دستان هنرمندان شرکت بسپارید. مطمئن باشید از آنچه دریافت می‌کنید راضی و خشنود خواهید بود.
 

رفوگری

رفوگری

اخبار مرتبط

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسنه مطلب :   خدمات
  •   تاریخ انتشار :  1397/10/27